Bavlněné pracovní oblečení

Bavlna se v současné době pěstuje ve více jak 80 zemích světa, nejvíce však v Indii, Turecku, Číně a USA. Při pohledu na bavlníková pole se až tají dech z úžasné podívané bělo-hnědé záplavy, stejně jako při pohledu na červenající se pole s vlčími máky nebo modré záplavě levandulových polí.

Bavlna patří k nejstarším textilním materiálům, podle poznatků a výzkumů se bavlna pěstuje několik tisíc let, nejstarší nálezy se datují na 4. tisíciletí př. n. letopočtem.

Základní surovinou textilního průmyslu jsou přírodní a umělá textilní vlákna. Nejrozšířenějším vláknem rostlinného původu je bavlna, dále len a juta. Živočišná vlákna jsou vlna a hedvábí. Umělá textilní vlákna jsou polyester, polyamid a viskóza.

Bavlna si díky svým specifickým vlastnostem stále udržuje oblibu mezi uživateli a to především z důvodů pevnosti, jemnosti, absorpční schopnosti a prodyšnosti.

V současné době slýcháme o bio bavlně, která se pěstuje na půdě bez chemického ošetření a celý proces zpracování bavlny od sklizně až po barvení je šetrný k životnímu prostředí.

I my ve FOMI PRO dáváme přednost bavlněným textilním výrobkům, přijďte se k nám podívat do prodejny nebo si objednejte katalog zboží, rádi vám jej zašleme.

bavlníkové pole