Nošení trička má několik důvodů

Krátké tričko je dnes standardním vybavením šatníku každého z nás a důvodů, proč trička nosit, je více. Zajímavostí je, že v 60. letech minulého století bylo tričko symbolem vzdoru mládeže proti starším, protože běžná populace preferovala košile.

Avšak dnešní nošení tradičního krátkého trička již není výrazem vzdoru, ale vážného uvážení.

Většina krátkých triček má tvar písmene T, nicméně variant je více s ohledem na módnost a užitkovost. Zavedeným názvem pro trička je výraz T-shirts, který se používá téměř po celém světě. Nejideálnějším materiálem pro výrobu triček je 100% bavlna, avšak materiálů s nejrůznějšími příměsemi je velké množství a to nejvíce s ohledem na zemi výroby.  Důležitým faktorem je i tloušťka materiálu, která se pohybuje v rozmezí kolem 100 g/m2 až po váhu kolem 300 g/m2.

Funkční triko určené jak pro normální denní nošení, tak pro náročné pracovní prostředí či výkony musí splňovat mnoho nároků. Hygienické nároky mimo módních a trendových jsou na prvních místech a to především v oblasti boje s pocením. I když nejrůznější deodoranty a antiperspiranty s potem úspěšně bojují, na kruhy v podpaží  jsou krátké. Dobrou prevencí je právě nosit pod košilí spodní tričko.

Specializovaní výrobci provádí nejrůznější testy a vědecké studie o významu funkčnosti triček jak z pohledu komfortu pohodlí, tak systému funkčního vrstevného oblékání. Právě první vrstva je v přímém kontaktu s pokožkou uživatele a má zásadní vliv na tepelný režim během právě vykonávané činnosti.

Trička by měly tedy zamezit tepelnému a na druhé straně také chladovému stresu, jinými slovy zajistit termofyziologický komfort.

A konečně, tričko nabízí mnoho variant nošení od jednobarevných až po nejrůznější módní a trendová trika nebo trika s nejrůznějšími potisky až po vlastní styl, který upřednostňuje například jeden z nejbohatších mužů světa Mark Zuckerberg, kterého se ptali, proč nosí stejné triko každý den.

A víte, jak zněla odpověď?

"Chci si zjednodušit život, a proto dělám o všem jiném než o Facebooku tak málo rozhodnutí, jak je jen možné. Dokonce i malá rozhodnutí, jako co máte na sobě nebo co si dáte k snídani, vám vezmou zbytečně moc času a jsou velmi vyčerpávající," řekl Zuckerberg. Triček má samozřejmě několik, jen stejně vypadají. Podobnou filozofii měl třeba Steve Jobs a drží se jí i americký prezident Barack Obama. 

Mark Zuckerberg