Pracovní - profesní oděvy

Pracovní oděvy jsou nejdůležitější ochranné pracovní prostředky, které se využívají zejména z důvodu prevence a ochrany při pracovních rizicích. Pracovní oděvy lze pořídit pro konkrétní zaměstnání, nejčastěji ve zdravotnictví, gastronomii, kadeřnictví a jiných profesí jako jsou stavební, montérské nebo opravárenské práce. Také dělníci se bez pracovních oděvů neobejdou, stejně tak hasiči, záchranáři a jiní.

Své využití mají také pracovní - profesní oděvy pro volný čas.

Pracovní oděvy se využívají již řadu let, od svého vzniku prošly řadou inovací, které se podepsaly nejen na jejich funkčnosti, ale také vzhledu. Mezi běžné pracovní oděvy patří montérky, bez kterých se patrně neobejde žádný kutil. A z montérek postupem času vznikly nejrůznější kalhoty uzpůsobené různých druhům práce a činnosti. Také reflexní vestu lze řadit mezi běžné pracovní oděvy i povinnou výbavu do auta.

Při výrobě pracovních oděvů je třeba klást důraz zejména na kvalitu a odolnost, která hraje klíčovou roli. Dalším požadavkem je pohodlí, které by pracovní oděv měl dodat skutečně ve velké míře. Na pracovní oděvy jsou kladeny vysoké nároky nejen technologické, ale také zdravotní, bezpečnostní a zejména pocitové ať už ze subjektivního pohledu nebo módnosti a trendů.

Oděvní průmysl se neustále vyvíjí a spotřebitelé mají stále větší výběr podle mnoha kritérií, ať už subjektivních, tak obecných. 

pracovní - profesní oděvy