Pracovní obuv – bezpečnost na prvním místě

Pracovní obuv klade největší důraz na bezpečnost, pokud pracujete v nepříznivých podmínkách. Bez zdravotní obuvi se neobejdou zdravotníci, dělníci, ale také například kadeřnice či kosmetičky. Své uplatnění najde pracovní obuv skoro v každé profesi, při které lidé potřebují pro svou práci pohodlí a bezpečí. Nezapomínejte na to, že nohy nesou váhu celého těla, nezřídka kdy celou pracovní dobu, proto si zaslouží maximální komfort.

Pracovní obuv by měla být vyrobená z vysoce kvalitních materiálů. Základní rozdělení pracovní obuvi je podle toho, zda bude využita v exteriéru či v interiéru. Pro venkovní prostředí je vhodné vybírat obuv zejména celokoženou, která zároveň zajistí odolnost proti průniku vody. Zdravotníci nebo například pracovníci ve wellness studiích využijí jak gumové pantofle a holínky, tak obuv z podobného materiálu, avšak dokonale prodyšné a odolné.

Při výběru pracovních bot klaďte důraz na funkčnost. Pracovní obuv musí splňovat mnohem přísnější parametry, než je tomu u běžných bot. Máme na mysli zejména kvalitu materiálu, prodyšnost a zároveň nepropustnost vody a zejména musí bota dokonale sedět. V současné době je nabídka opravdu pestrá a můžete vybírat nejen podle funkčních vlastností, ale také podle designu

pracovní obuv