Výšivky, nášivky a jmenovky

Neodmyslitelnou součástí pracovních oděvů jsou nášivky, výšivky a jmenovky. Zkrátka důležité označení, které jasně vypovídá o tom, že jste zaměstnanec dané společnosti a že vaším krédem je příslušnost k firmě, společnosti nebo asociaci.

Nášivky a výšivky se taktéž v hojné míře používají z marketingových a reklamních hledisek, avšak v tomto případě je nutné zvážit především počet a umístění jednotlivých nášivek a výšivek. Ruku na srdce, už jste také určitě viděli mnoho příkladů, že člověk posázený velkým množstvím označení příslušnosti či reklamního sdělení vypadal jako „chodící reklama“ a v tomto případě se použití nášivek a výšivek míjí účinkem. 

Nejnovější moderní technologie nabízí vysoce kvalitní nášivky, které lze použít v místech nevhodných pro strojní vyšívání. Často se právě nášivky volí pro potřebu firemního loga, označení příslušnosti a jmenovky. Za pozornost jistě stojí také 3D nášivky, které představují v současné době novinku.

Jaký je vlastně rozdíl mezi nášivkou a výšivkou?

Odpověď je jednoduchá. Výšivka je vyšité logo přímo na oděv. Naopak nášivka se nejprve vyšívá na podkladovou látku, a až po té se našije na oděv. Pokud si přejete, aby nášivka co nejlépe držela na podkladovém materiálu, je vhodné jí opatřit nažehlovací folií. Nášivka se nemusí přišívat, ale stačí ji pouze přižehlit a ideálně obšít.

Oblečení opatřené výšivkami a nášivkami lze prát stejně, jako doposud. Je jen vhodné jej obrátit naruby.